logo

O nas

Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej rozpoczęło swą działalność w 1997 roku. Celem jego pracy od początków istnienia była integracja pomysłowych studentów owocująca wspólnym realizowaniem projektów naukowych, a tym samym zdobywaniem ponadprogramowej wiedzy z zakresu fizyki i nie tylko. Z czasem aktywność ta wzbogaciła się o działalność popularyzatorską i dydaktyczną.

Projekty naukowe

Głównym celem naszego koła naukowego jest samorozwój studentów, a najlepszym sposobem na realizacje tego są studenckie projekty naukowe. Na przestrzeni lat naszym członkom udało się zrealizować takie projekty jak:

  • SOFC Tlenkowe Ogniwa Paliwowe
  • Numeryczne Symulacje Zjawisk Mechaniki Płynów
  • Ogniwo Fotowoltaiczne Wykorzystujące Barwniki Organiczne
  • Polimery Przewodzące
schemat-2

Wyjazdy naukowe i konferencje

Jesteśmy uczestnikami licznych konferencji na których dzielimy się z innymi swoimi dokonaniami i zainteresowaniami. W ten sposób członkowie zdobywają aktualną widzę oraz poznają ludzi nauki. Współpracujemy z organizacjami działającymi na Politechnice Gdańskiej i nie tylko, a także z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Działalność dydaktyczna i popularyzatorska

Ucząc innych poznajemy siebie Oprócz działalności naukowe, członkowie KNSF prowadzą działalność dydaktyczną i popularyzatorską.

Pomorski Festiwal Nauki

pfn image

Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej stara się współpracować z władzami uczelni oraz wydziału. Efektem tej współpracy jest między innymi pomoc KNSF w organizacji Bałtyckich Festiwali Nauki na przestrzeni ostatnich siedmiu lat oraz zapoczątkowanego w 2016 Pomorskiego Festiwalu Nauki.

Laboratoria z Fizyki

fzf image

Cykl zajęć laboratoryjnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W czasie których uczestnicy mieli okazję przeprowadzić szereg doświadczeń połączonych ze wstępem teoretycznym, co pozwoliło im namacalnie potwierdzić prawdziwość wielu teorii nauczanych w ramach normalnych zajęć fizyki, jak również doświadczyć akademickiego sposobu kształcenia, opartego przede wszystkim na wnikliwej obserwacji świata i umiejętności wyciągania trafnych wniosków.

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz lub napisz do nas na adres knsf.pg@gmail.com