Kolejna edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki!

Już niedługo kolejna edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki!

Od 25 do 28 maja, w godzinach 9-15, Będzie odbywać się tegoroczna edycja BFN-u, która co roku przyciąga tłumy odwiedzających (głównie wycieczki szkolne, ale nie tylko). W tym roku zapowiada się doskonała pogoda i mnóstwo ciekawych pokazów przygotowanych przez studentów. Członkowie naszego Koła zbudowali wiele atrakcyjnych stanowisk, m.in. kolejkę nadprzewodzącą. Nowym elementem festiwalu będzie przyjazd karetki ochotniczych ratowników, gdzie będzie można zapoznać się ze sprzętem medycznym ratującym życiem i przejść kurs RKO. Zapraszamy na dziedziniec Heweliusza, gdzie będzie odbywało się większość pokazów.

KNSF w CERN 2017

W dniach 27 – 30 kwietnia 2017 roku dwójka członków naszego koła: Mikołaj Chlipała i Michał Jurkowski udało się na coroczną wycieczkę do CERN (fr. Organisation Européenne pour la Recherche Nucléaire) w Genewie. Wyjazd odbył się dzięki współpracy z międzynarodową organizacją studentów Fizyki IAPS oraz dzięki dofinansowaniu z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Brało w nim udział 48 osób z całej Europy.

Czytaj więcej „KNSF w CERN 2017”

Turniej Młodych Fizyków

8 kwietnia 2017 r. w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbył się finał Turnieju Młodych Fizyków – prestiżowego konkursu fizycznego dla uczniów szkół średnich. Reprezentacja Gdańska w tegorocznych zawodach wygrała brązowy medal, zajmując trzecie miejsce w Polsce. W przygotowaniach do zawodów wspierali ich członkowie Koła Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej.

Czytaj więcej „Turniej Młodych Fizyków”

Nadchodzi BFN – zebranie organizacyjne

W najbliższy czwartek tj. 6 kwietnia o godzinie 16:45 w sali 3/05 centrum nanotechnologii A (CNA) odbędzie się spotkanie dotyczące Bałtyckiego Festiwalu Nauki (BFN) (na Wydziale FTiMS). Zaraz po nim będzie standardowe spotkanie Koła Naukowego Studentów Fzyki.

Osoby, które będą chciały dołączyć do koła lub zapoznać się z jego działalnością mogą zostać. Serdecznie zapraszamy

Matura Rewind

To Wasza ostatnia szansa! Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG zaprasza tegorocznych maturzystów na powtórkę przedmaturalną z fizyki i matematyki. „Nocny maraton maturalny” to seria czterech cotygodniowych spotkań, organizowanych przez Naukowe Koło Matematyki i Koło Naukowe Studentów Fizyki.

FIZYKA MATEMATYK
wtorki  czwartki
04-25.04   06-27.0

godz. 17-20
Aula 3/11 Centrum Nanotechnologii

stopka-matura-rewind

II IAKOŚ – w Centrum Nanotechnologii o ochronie środowiska

W dniach 17-20 marca w Centrum Nanotechnologii A odbyła się Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska, w skrócie IAKOŚ, zorganizowana wspólnie przez cztery koła naukowe (w tym nasze) z trzech różnych wydziałów Politechniki Gdańskiej. Tematem konferencji były zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska.

IAKOŚ

IAKOŚ jest wspólnym przedsięwzięciem Koła Naukowego Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej z Wydziału Chemicznego oraz Koła Naukowego Inżynierii i Gospodarki Wodnej „Konfuzor” i Koła Naukowego Studentów Politechniki Gdańskiej „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Konferencja odbywała się w tym roku po raz drugi, przyciągając ponad 120 osób (niemal dwukrotnie więcej niż pierwsza edycja) z uczelni z obszaru całej Polski. Przedstawione zostało 48 seminariów oraz 72 postery, co jak na konferencję studencką jest imponującym wynikiem. Ponadto konferencję uświetniły wystąpienia przedstawicieli firm sponsorujących przedsięwzięcie oraz pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej.

Czytaj więcej „II IAKOŚ – w Centrum Nanotechnologii o ochronie środowiska”

XV OSKNF

W dniach 18-21 listopada odbyła się jubileuszowa XV Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków w Poznaniu. Na konferencję składały się studenckie i doktoranckie sesje referatowe, sesja posterowa oraz, z okazji jubileuszu, pierwsza po ośmiu latach przerwy prezentacja kół naukowych fizyków. W konferencji wzięło udział łącznie 66 studentów i doktorantów z ponad 15 uczelni wyższych z całej Polski. Z ramienia Koła Naukowego Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej na konferencji obecnych było 15 osób.

Czytaj więcej „XV OSKNF”

NÁBOJ FIZYCZNY

 

4 listopada b.r. członkowie naszego Koła zasiedli w komisji egzaminatorskiej międzynarodowych zawodów fizycznych NABÓJ, odbywających się w XX LO w Gdańsku. W czasie 120 minut pięcioosobowe drużyny uczniów szkół licealnych starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Nad sprawdzeniem poprawności rozwiązanych zadań i co za tym idzie przyznaniem punktów czuwali nasi kołowicze. Bez wątpienia było to bardzo ciekawe doświadczenie, biorąc pod uwagę rangę konkursu. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Strona NABÓJ oraz galeria.

Pierwsze zebranie KNSF w semestrze zimowym 2016/2017

28 października odbyło się pierwsze w tym semestrze spotkanie naszego Koła. Było to tzw. walne zebranie, zwołane w celu wyboru nowego Zarządu. Członkowie ustępującego Zarządu KNSF podsumowali działalność Koła w ciągu ostatniego roku, omawiając również aktualne sprawy i wytyczając cele na najbliższą przyszłość.
Czytaj więcej „Pierwsze zebranie KNSF w semestrze zimowym 2016/2017”