Historia

Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej rozpoczęło swą działalność w 1997 roku. Celem jego pracy od początków istnienia była integracja pomysłowych studentów owocująca wspólnym realizowaniem projektów naukowych, a tym samym zdobywaniem ponadprogramowej wiedzy z zakresu fizyki i nie tylko. Z czasem aktywność ta wzbogaciła się o działalność popularyzatorską i dydaktyczną.

Obecnie w skład koła wchodzi 26 osób. Pracujemy nad kilkoma projektami naukowymi, prowadzimy szeroko zakrojoną działalność popularyzatorską i dydaktyczną, aktywnie uczestniczymy w konferencjach i warsztatach tematycznych oraz organizujemy liczne seminaria i otwarte wykłady popularno-naukowe.

Nasza działalność przez długi okres skupiała się głównie na tematyce odnawialnych źródeł energii. Następnie została rozszerzona o prace w zakresie edukowania naszych młodszych  kolegów, wśród których przeświadczenie o nieprzeciętnym poziomie trudności przedmiotu takiego jak fizyka, jest niezwykle powszechne. Postanowiliśmy udowodnić, że fizyka jest nie tylko łatwa, ale i ciekawa, a czasem nawet zabawna.

Ponadto w ostatnim czasie działalność KNSF została wzbogacona o badania nad wytwarzaniem i wykorzystaniem różnych rodzajów nanostruktur. Okazuje się bowiem, iż ich wytworzenie nie jest tak skomplikowane jak by się mogło wydawać a ich obecność może diametralnie zmienić parametry materiałów i procesów w które zostaną włączone.

Jak widać, przedmioty naszych zainteresowań wychodzą naprzeciw bieżącym zapotrzebowaniom przemysłu, gospodarki, a przede wszystkim społeczeństwa. Fakt ten daje nam ogromną motywację do pracy i dostarcza niesamowitej satysfakcji z realizowanych projektów. Mamy nadzieję, że nie zabraknie okazji, abyśmy nadal mogli wykorzystywać nasz niegasnący, młodzieńczy zapał i tym samym stawać się jak najbardziej pomocni dla innych.

Dodaj komentarz